تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک

تفاوت قاب سيليكوني اصل و فيک

یکی از موضوعاتی ای که خیل از کاربران تلفن های همراه به آن توجه میکنند تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک میباشد که امروزه توسط منابع مختلف با سیاست های خاص به آن پرداخته شده است. درواقع باید بگوییم هر قاب گوشی ای دارا جنس اصلی و فیک میباشد که با داشتن دانش کافی در مورد آن میتوانید انتخاب درست و بهینه ای را نیز به همراه داشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم به اصل یا تقلبی بودن گارد های سیلیکونی بپردازیم و شما را با طریقه شناسایی جنس اصلی از فیک قاب سیلیکونی آشنا کنیم. پس با ما تا اخر مقاله همراه باشید تا تک تک نکات تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک را برای شما به تصویر بکشیم.

تشخیص قاب سیلیکونی اصل

خب همان طور که در ابتدا به تشخصیص قاب سیلیکونی اصلی اشاره کردیم، باید به چند نکته کلیدی توجه کنید. توجه داشته باشید از همان ابتدا که بسته بندی آن را در دستان خود میگیرید میتوانید این عملیات را آغاز کنید زیرا کوچکترین نقطه ای از آن نشان از اصلی یا تقلبی بودن گارد های سیلیکونی میباشد.

رنگ گارد های سیلیونی اصلی و غیر اصل

رنگ اصلی قاب سیلیکونی

رنگ های قاب گوشی از جنس سیلیکون هم میتواند در بعضی مواقع نشان دهنده اورجینال یا تقلبی بودن ان باشد. در تصویر فوق مشاهده مکیندی که رنگ اصلی باید کمی پر رنگ تر و شاداب تر باشد. البه باز گفتنی است این یک معیار نسبی است و نمیتواند معیار درستی برای سنجش این آزمایش باشد.

بسته بندی در تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک

بسته بندی قاب سیلیکونی اصلی و تقلبی

اصلی ترین موضوعی که میتوانید در نگاه اول ان را شکار کنید و قاب سیلیکونی اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهید بسته بندی آن است که دارای تفاوت های بسیار زیادی میباشد و میتوان با یک نگاه کوچک آن ها را از هم تشخصی داد. در نگاه اول مشاهده میکنید که جنس اورجینال هیچ گونه بارکدی بر روی قسمت جلویی آن نمیباشد و این اولین نکته برای سنجش است.

پشت بسته بندی قاب سیلیکونی اصلی و فیم نسخه بالا

خب حال کافی است بسته بندی را برگردانید و قسمت پشتی آن را با دقت بیشتر مشاهده کنید در جنس اصلی سیلیکونی از نوشتن مشخصات به صورت چینی خودداری شده است و سعی شده فقط به زبان انگلیسی مشخصات به کاربر منتقل شود.

پشت بسته بندی قاب سیلیکونی اصلی و فیم نسخه پایین

کمی پایین تر هم مشاهده کنید تفاوت نوع بارکد و نوع نوشته کاملا پیدا است که تصویر سمت راست قاب سیلیکونی اصلی میباشد و تصویر سمت چپ گار سیلیکونی تقلبی که باز هم در پایین ان نوشته های چینی را نیز شاهد هستیم و به خوبی دیده میشود.

نوع باز شدن بسته بندی در تشخیص قاب سیلیکونی اصلی

باز شدن قاب سیلیکونی اصلی به شکل سالم و بدون پارگی

خب این روش معمولا برای زمانی است که گارد گوشی خود را خریداری کرده و میخواهید ان را باز کنید و بر روی تلفن همراه خود نصب کیند. توجه: سعی کنید اگر فروشنده به شما تضمین اصل بودن را میدهد این کار را در محل فروشگاه انجام دهید.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید گارد سیلیکونی اورجینال بسته بندی آن خیلی راحت و بدون کوچکترین پارگی باز میشود و این نشان از دقت در فرایند بسته بندی کارخانه ای آن است.

باز شدن قاب سیلیکونی فیک و تقلبی همراه با پارگی

اما این ماجرا برای نسخه تقلبی کاور سیلیکونی برقرار نیست و معمولا این نوع بسته بندی در هنگام باز شدن دچار پارگی و خرابی میشود که این موضوع نشان از فیک و جعلی بون آن است.

تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک در قسمت مخملی داخلی گارد

قسمت داخلی قاب سیلیکونی اورجینال و تقلبی

خب همانطور که در تصویر مشاهده میکنید گارد سمت راستی که نسخه اورجینال میباشد دارای الیاف مخملی پر تر و نرم تری است که الیاف آن سنگین تر و برجسته تر است و این موضوع بسیار مهم است و باید به این شکل حالت مخملی آن لطیف و نرم و برجستگی زیادی داشته باشد.

قسمت کنج داخلی مخملی قاب سیلیکونی تقلبی در تفاوت قاب سيليكوني اصل و فيک
قسمت کنج داخلی مخملی قاب سیلیکونی اصلی در تفاوت قاب سيليكوني اصل و فيک

اما در قسمت کنج و گوشه های قاب گوشی باید کاملا یک دست بودن مشاهده شود و اگر شاهد چوروکی شدن و جمع شوندگی پارچه مخملی شدید یقینا ان گارد فیک و تقلبی میباشد. که یکی از تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک میباشد.

قیمت در تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک

خب یکی مواردی که باید به آن در هنگام خرید قاب سیلیکونی اورجینال توجه کنید این است که معمولا گارد ها و کاور های از جنس سیلیکون دارای قیمتی بالاتر میباشد و واقعا اگر به شما پیشنهاد قیمت ارزانی داده شد در همان ابتدا کار شک بر انگیز به موضوع نگاه کنید و با انجام کار هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، شک و خیال خود را از اورجینال یا تقلبی بودن کیس سیلیکونی راحت کنید.

قابلیت ضد لک بودن

یکی از اشتباهات مهمی که خیلی از کاربران تلفن های همراه در شناسایی و قاب سیلیکونی اصلی و تقلبی مرتکب آن میشوند، توجه به ضد لک بودن آن گارد موبایل است به این معیار خیلی وقت است قدیمی شده و توسط شرکت های تقلبی به خوبی رعایت میشود و معیار درستی برای سنحجش این موضوع مهم نمیباشد.

جمع بندی کلی

در این مقاله قصد داشتیم به صورت کلی به معیار هایی که در شناسایی تفاوت قاب سيليكونی اصل و فيک میتوان به سادگی آن ها را آموخت اشاره کنیم. بی شک همه شما اگر تا این قسمت مقاله را خوانده باشید متوجه خواهید شد که داشتن دانش کافی در این زمینه سخت نیست و حتی بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

آرمان رنجبر
دیدگاه کاربران
6 دیدگاه
 • دانیال 10 خرداد 1400 / 17:15

  مفید بود خوشم اومد

  • آرمان رنجبر 12 مهر 1400 / 11:17

   سلام وقتتون بخیر

   ممنون از نظر شما دوست عزیز

 • مهران 8 آذر 1400 / 11:51

  با تشکر از سایت شما ممنون

  • آرمان رنجبر 9 آذر 1400 / 11:57

   سلام و درود
   ممنون از نظر شما دوست عزیز

 • مهدی 3 شهریور 1401 / 15:51

  قبل اینکه بگید فرق قاب اورجینال و اصلی با فیک چیه
  بگید قاب اورجینال و اصلی چی هست
  چه اعتباری به اون کاور لقب اصلی بودن و داده
  کارخونه ایفون داره کاور تولید میکنه کاور سیلیکونی؟
  یا یه شرکت چینی درست میکنه
  و این سوالات ادامه داره یه مقاله راجب اینم بنویسید ممنون میشم

  • آرمان رنجبر 13 شهریور 1401 / 16:28

   سلام ودرود دوست عزیز

   قطعا این موارد به مقاله بالا اضافه خواهد شد و طبق درخواست شما یک مقاله جدید هم راجب این موضوع تنظیم میکنیم

   با تشکر از شما و نظر مفیدتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.