سیاه شدن قاب گوشی به چه دلیل است؟

سیاه شدن قاب گوشی به چه دلیل است؟

سیاه شدن قاب گوشی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. هر شرایط و هرمکانی و هر آب و هوایی ممکن است بر روی کثیف شدن کاور گوشی تاثیر مثبت گذاشته و نسبت به تخریب گارد دیواس هوشمند شما اقدام کند.

در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی به عواملی بپردازیم که بر روی تغییر رنگ یک کیس محافظتی گوشی تاثیر میگذارد. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این عوامل تاثیر گذار مضر آشنا کنیم.

دوست عزیز بهت توصیه میکنم به صفحه راهنمای خرید قاب گوشی ما هم یک سری بزنید.

مواد پاک کننده و شوینده عامل اصلی سیاه شدن قاب گوشی

یکی از نکاتی که خیلی از کاربران دیوایس های هوشمند آن را جدی نمیگیرند، استفاده بیش از حد از مواد شوینده و پا کننده ها است. بله درسته بعضی از مواد پاک کننده دارای ساختار بسیار قوی ای هستند و ممکن است با بعضی از مواد اولیه قاب گوشی سازگاری نداشته و باعث ایجاد واکنش شیمیایی و در نتیجه منجر به تغییر رنگ و کثیف شدن کاور گوشی شود.

چربی های دست شما که در طولانی مدت بر روی گارد های گوشی میماند

همه ما میدانیم که چربی میتواند همه چیز را خراب کند و این یک عادت عمومی است که چربی را باید از روی هر شیء ای جدا کرد و نسبت به تمیز کردن آن اقدام کرد. چربی ها یکی از عامل های تغییر رنگ قاب های گوشی میباشند و باید مرتب نسبت به تمیز کردن این چربی ها اقدام کرد. سعی کنید برای تمیز کردن آن از مخلوط آب و مایع ظرفشویی کمک بگیرید.

دوده های موجود در هوا در شهر های آلوده صنعتی

خب یکی از عامل های بزرگی که در سیاه شدن قاب گوشی تاثیر میگذارد، وجود آب و هوای آلوده است. قطعا آلودگی و وجود ذرات و دود های سیاه رنگ هوا و نشستن آن ها بر روی این کیس های محافظت کننده میتواند کار خود را بکند. یعنی با نشستن بر روی قاب گوشی و عدم تمیز کردن آن در دراز مدت میتواند در الیاف کاور موبایل نفوذ کرده و سیاهی خاصی و تغییر رنگ کاملا بر روی گارد محافظ گوشی شما مشاهده شود.

مواد اسیدی همانند یک سم کارساز برای سیاه شدن قاب گوشی

سعی کنید به شدت مواد اسیدی را از گوشی و کاور آن دور کنید. این مواد به صورت مستقیم بر روی رنگ مواد اولیه قاب گوشی تاثیر گذاشته و منجر به کثیف شدن کاور گوشی در دراز مدت میشود. اگر به صورت تصادفی این اتفاق برای شما پیش آمد، سعی کنید بلافاصله آن را از روی گارد محافظ گوشی خود جدا کنید و نسبت به تمیز کردن آن با یک دستمال نم ناک اقدام کنید.

بالا رفتن دمای گوشی، گرمای آفتاب و عامل های مختلف گرمایی

گرمای هوا به شدت تخریب پذیر است و میتواند هر شیء را نابود کند. حتی گرمای هوا و آفتاب میتواند پوست انسان را به تغییر رنگ وادار کند پس میخواهیم بگوییم گرما هم یک عامل اصلی برای کثیف شدن و تغییر رنگ یک کاور دیوایس هوشمند است.

برای این مورد سعی کنید در هنگام بازی کردن با تلفن همراه حتما و تا حد امکان گارد محافظ گوشی را از آن جدا کرده و در شرایط تابش نور آفتاب سعی کنید با یک سایه از تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری کنید.

جمع بندی مقاله سیاه شدن قاب گوشی

تمام مواردی که در بالا خدمت شما ارائه دادیم فقط برای این موضوع بود که بدانید قاب های گوشی بسیار حساس هستند و باید از آن مراقبت های شدیدی کنید. سعی کنید به صورت زمان های تعیین شده نسبت به تمیز کردن کاور موبایل خود اقدام کنید تا با تغییر رنگ یا کثیف شدن و یا حتی سیاه شدن آن مواجه نشوید. قطعا جلوگیری از این امر بسیار ساده است ولی بعد از وقوع اتفاقات مختلف بالا امکان بازگشت آن در بعضی از مواقع امکان پذیر نیست.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده، خوشحال میشویم نظر خود را از کادر زیر برای ما ارسال کنید.

آرمان رنجبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *